III MIEJSKO - GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNO – EKOLOGICZNYM DLA KLAS V

EKOMATEMATYK

Dnia 23. 04. 2012 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 Nowogardzie odbyła się III edycja konkurs matematyczno – ekologicznego dla klas V. Brało w nim udział po trzech reprezentantów z poszczególnych szkół naszej gminy, którzy potrafili połączyć wiedzę matematyczna i przyrodniczą, rozwiązując zadania problemowe i praktyczne. Konkurs składał się z dwóch części, każda trwała 30 minut. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali 12 zadań matematycznych, których treść nawiązywała do tematyki ekologicznej. Druga część to praktyczne rozpoznawanie i opisywane, wylosowanych trzech obiektów przyrodniczych z tzw. „Przyrodniczego Pudełka Niespodzianek”, zawierającego gablotki, zdjęcia, rysunki, eksponaty oraz zielniki.

EkoMatematyk - kwiecień 2012

Po podsumowaniu obu części konkursu wyłonili się następujący zwycięzcy:
I miejsce - Michał Buriak Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie,
II miejsce - Krystian Biernacki Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowogardzie,
III miejsca – Kuba Kaźmierowski Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowogardzie,

Klasyfikacja drużynowa, przedstawiała się następująco:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowogardzie
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie

Gratulujemy zwycięzcom!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!

Organizatorzy konkursu: Elżbieta Flis – Żabecka, Maria Pastusiak i Romualda Rucińska