IMG2021042520000822 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W związku z tym uczniowie klasy 6d w ramach lekcji kulturowej z języka angielskiego przygotowali plakaty promujące ochronę naszej planety.
Za swoją kreatywność uczniowie zostali nagrodzeni oceną celującą. Dziękuję uczniom za zaangażowanie.

Więcej zdjęć na szkolnym FB.

(pge)

1920x810dfsgergeg

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Realizując aktualne wytyczne dotyczące funkcjonowania szkół, od poniedziałku, 26 kwietnia  lekcje w klasach I-III przechodzą w system hybrydowy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia w szkole podstawowe.

W związku z tym podjęto decyzję o rotacyjnym systemie uczęszczania uczniów do szkoły.

HARMONOGRAM

26.04.2021 - 30.04.2021

KLASY 1a,1b,1c,2a - nauczanie stacjonarne w szkole

KLASY 2b,2c,3a,3b,3c - nauczanie zdalne (MS Teams)

To plan na kolejny tydzień, do 2 maja. Decyzję, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju, poznamy po koniec kwietnia. W przypadku przedłużenia nauczania hybrydowego w dniach 4 – 7 maja  zajęcia stacjonarne obejmą klasy 2b,c  oraz  3a,b,c (klasy 1 oraz 2a przejdzie na MS Teams)

W szkole prowadzona będzie opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.

Oddziały przedszkolne realizują nauczanie bez zmian. Uczniowie klas 4-8 nauczanie zdalne (MS Teams)

Dyrekcja szkoły.

fwrgerg

Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”. W tym roku,  ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej. Nauka odbywa się zdalnie więc wiele rzeczy musimy zrobić inaczej, ale  pomimo pandemii pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę. 

 Uczniowie naszej szkoły, mają możliwość poprzez udostępnione filmy , na  zapoznanie się z zagadnieniami  zmian klimatycznych, segregacji śmieci i  możliwości pomocy naszej planecie  poprzez odpowiednie postępowanie w naszym codziennym życiu. Quizy i koło fortuny to sposoby na wywołanie dyskusji na ten temat. Propozycje uczniów co sami mogliby zmienić , aby przyczynić się do zahamowania degradacji i polepszenia stanu naszej Ziemi będą początkiem ich działań jako dorosłych ludzi w przyszłości.

                                                                        R. Rucińska, M. Charowska-Flaszka

logo plansza z miejscem na logo Państwa placówki

Nasza szkoła włączyła się do akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN przygotowało specjalną ofertę zawierającą pakiet nowych, atrakcyjnych materiałów edukacyjnych.

Relacja z akcji na szkolnym FB.

Koordynator szkolny (SzS)

sadek

Już kolejny rok (tym razem za pomocą TEAMS) w naszej szkole odbywają się zajęcia z zakresu odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne. Tym razem przeprowadziła je w klasach siódmych Pani Klaudia Gieryń – specjalista ds. nieletnich z Komisariatu Policji w Nowogardzie.

Celem zajęć było nie tylko uświadomianie uczniom kwestii związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich za czyny zabronione prawem, ale równeż  kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach mających związek z łamaniem i nieprzestrzeganiem norm prawnych.

Uczniowie mieli okazję poznać określenia, takie jak: prawo, ustawa, regulamin, normy, nieletni, czyn karalny, demoralizacja czy asertywność. Dowiedzieli się, jakie środki można zastosować wobec nieletniego w sytuacji zachowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami,  no i co najważniejsze - w  jaki sposób przeciwstawić się presji w sytuacjach namawiania przez innych do zachowań niezgodnych z prawem.

 Wiedza taka z pewnością przyda się każdemu i pomoże w podejmowaniu przemyślanych i mądrych decyzji nawet w tak młodym wieku.

Pedagog szkolny (ig).