nagroda 2023

CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania... w różnym wieku, w różnych miejscach i na różne sposoby. W tym roku CodeWeek przypadał w terminie 07 - 22.10, czyli standardowo zamiast tytułowego tygodnia, trwał dwa tygodnie... bez barier, bez ograniczeń... z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”. CodeWeek, to również pozytywny wyścig krajów europejskich o palmę pierwszeństwa w liczbie dodanych wydarzeń.

CELE KONKURSU

Zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku i o różnych umiejętnościach z zakresu programowania,

poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych w przedszkolach i szkołach, zainspirowanie nauczycieli do wykorzystania robotów w nauce programowania,

 wspólne kodowanie podczas wyzwania CodeWeek2023 z Uczymy Dzieci Programować

dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, dobrymi praktykami w grupie #UczymyDzieciProgramowac i grupie Kodowanie Na Dywanie.

Uczniowie klasy II b wykonali 22 zadania do 27 października w wyzwaniu „CODEWEEK 2023 z Uczymy Dzieci Programować”. Każdego dnia od 09 do 27 października realizowaliśmy kolejne aktywności, zgłaszając swoje wydarzenia na stronie CodeWeek (oznaczone w tytule UDP #UczymyDzieciProgramowac) Zamieszczaliśmy relacje z przeprowadzonych zajęć, dokumentowaliśmy zdjęciami oraz opisywaliśmy nasze działania w komentarzu pod specjalnie przygotowanym do tego postem na fanpage Edu-Sense Uczymy Dzieci Programować. Uczniowie klasy II b kolejny raz zostali nagrodzeni za zrealizowanie wszystkich aktywności otrzymując „dużą matę do kodowania”. Radość była ogromna.

Klasa II b z wychowawczynią