2012 02 17 konkurs artystyczny 01Dnia 11 lutego 2012 roku odbyła się uroczysta gala wręczenie nagród w III Międzynarodowym Konkursie Artystycznym imienia Włodzimierza Pietrzaka pt. „CAŁEJ ZIEMI JEDNYM OBJĄĆ NIE MOŻNA UŚCISKIEM".

Organizatorem konkursu była Rada Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana" w Turku

Konkurs Artystyczny imienia Włodzimierza Pietrzaka adresowany był dla dzieci i młodzieży w wieku od 6-25 lat i podzielony na edycje fotograficzną, plastyczną oraz recytatorską. Honorowy patronat nad konkursem objęli: arcybiskup Józef Kowalczyk, metropolita gnieźnieński, prymas Polski, Wiesław Alojzy Mering biskup włocławski, Andrzej Grzyb - poseł do Parlamentu Europejskiego, Zbigniew Bartosik- Starosta Turecki, Zdzisław Czapla - Burmistrz Miasta Turku, Ziemowit Gawski przewodniczący Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Spośród nadesłanych 795 prac fotograficznych z Polski i Litwy jury konkursowe pod przewodnictwem profesora Janusza M. Tylmana nagrodziło uczennicę Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nowogardzie Antosię Misiewicz II nagrodą za walory kompozycyjne, kolorystyczne i symboliczne. Serdecznie gratulujemy!

 Konkurs Artystyczny