Witajcie na stronie biblioteki Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Nowogardzie. Znajdziecie na niej wiele informacji na temat naszej biblioteki i nie tylko. Mam nadzieję, że strona Wam się spodoba i będzie często odwiedzana zarówno przez uczniów jak i inne osoby ciekawe, co sie dzieje w naszej bibliotece.

"Coż może być bardziej cennego od codzeinnych spotkań z mądrymi książkami"

Lew Tołstoj

mgr Danuta Plichta nauczyciel-bibliotekarz
GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI: od poniedziałku do piątku 8:00 - 14:00

REGULAMIN BIBLIOTEKI

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać: wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu. wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych. Dostęp do zbiorów jest wolny. Przeglądane dokumenty należy odkładać w to samo miejsce bądź oddać je bibliotekarzowi lub dyżurującemu. Niektóre wydawnictwa z księgozbioru podręcznego mogą być wypożyczone do domu pod koniec pracy biblioteki, pod warunkiem zwrotu następnego dnia przed lekcjami. Zbiory audiowizualne oraz czasopisma wypożyczane są do domu tylko nauczycielom. Z programów multimedialnych można korzystać na miejscu lub w pracowni komputerowej. Zasady korzystania z komputera określa osobny regulamin. Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek na okres 1 miesiąca. Uczniowie przygotowujący się do konkursów a także nauczyciele mogą wypożyczać większą liczbę książek (max. 10). Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi. Pod koniec roku szkolnego książki (inne dokumenty) powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki (innego dokumentu) należy ją odkupić bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości albo wpłacić jej równowartość na konto Rady Rodziców po uzgodnieniu z bibliotekarzem. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką. W bibliotece należy zachować ciszę. W pracy biblioteki pomagają uczniowie z aktywu bibliotecznego.