facebook sp1

Polish (Poland)English (United Kingdom)
  • Pedagog Szkolny   ( 0 artykułów )

"Kto wiele przebywa z dziecmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje w nich bez oddzwięku"

Johann Wolfgang Goethe

PEDAGOG SZKOLNY - mgr Anna Szymańska

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
    • nie potrafisz się porozumiec z nauczycielem,
    • masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,
    • chcesz podzielic się swoją radością, sukcesem
    • przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzic.
  • Biblioteka Szkolna   ( 11 artykułów )

Witajcie na stronie biblioteki Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Nowogardzie. Znajdziecie na niej wiele informacji na temat naszej biblioteki i nie tylko. Mam nadzieję, że strona Wam się spodoba i będzie często odwiedzana zarówno przez uczniów jak i inne osoby ciekawe, co sie dzieje w naszej bibliotece.

"Coż może być bardziej cennego od codzeinnych spotkań z mądrymi książkami"

Lew Tołstoj

mgr Danuta Plichta nauczyciel-bibliotekarz
    GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI: od poniedziałku do piątku 8:00 - 14:00

• Sekretariat   ( 0 artykułów )

ADRES SZKOŁY

72-200 Nowogard
    tel. 91 / 39 26 270
    fax. 91 / 39 26 271

SEKRETARIAT czynny w godz. 7.30 - 15.30
    referent Joanna Owczarek

• Samorząd Uczniowski   ( 1 Artykuł )

Samorząd uczniowski – jeden z organów szkoły (pozostałymi organami są: dyrektor, rada pedagogiczna i rada szkoły), organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność uczniowską, niezależna od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii oraz ugrupowań politycznych.

Prekursorami samorządności uczniowskiej w Polsce byli: Janusz Korczak, Władysław Przanowski, Aleksander Kamiński.

Powołanie samorządu uczniowskiego w polskiej szkole gwarantuje Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 grudnia 1991 roku. Zgodnie z przywołaną ustawą samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie danej szkoły. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierają swoich przedstawicieli zasiadających w organach samorządu uczniowskiego. Zasady wybierania przedstawicieli uczniów do organów muszą zostać ustalone w regulaminie samorządu uczniowskiego, który jest uchwalany przez uczniów w powszechnym, równym i tajnym głosowaniu.

• Rada Rodziców   ( 1 Artykuł )

Rada rodziców - rodzaj organu szkolnego, który reprezentowany jest przez rodziców uczniów danej szkoły. Rada jest powoływana do współpracy ze szkołą w zakresie wszystkich spraw związanych z jej statutowymi zadaniami dotyczącymi kształcenia oraz funkcjonowania. Rada rodziców może występować z różnymi wnioskami oraz opiniami do dyrektora, rady pedagogicznej czy rady szkoły. Może też ona gromadzić różne fundusze z różnych źródeł w celu wspierania działalności szkoły.

• LOP   ( 0 artykułów )

„ …….Przyroda może istnieć bez Człowieka,
    Człowiek bez Przyrody nie istnieje…….”

Spotkania SKLOP odbywają się raz w miesiącu (2-3 godz.). Zajęcia odbywają się w zależności od tematyki w terenie lub w gabinecie przyrodniczym - uczestniczą w nich najbardziej aktywni członkowie LOP-u z klas IV-VI (niektóre akcje obejmują wszystkich uczniów szkoły-również z klas I-III).

Opiekunami SKLOP są: Romualda Rucińska i Elżbieta Grad

Cele i zadania

• Podejmowanie inicjatyw i uczestnictwo w akcjach na rzecz ochrony środowiska
    • Wykorzystywanie zdobytej wiedzy na temat ochrony środowiska w życiu codziennym
    • Poznawanie środowiska przyrodniczego i wzajemnych zależności człowiek-środowisko.
    • Kształtowanie właściwych postaw w stosunku do środowiska przyrodniczego.
    • Współpraca z lokalnymi strukturami prowadzącymi działalność proekologiczną oraz ZGLOP w Szczecinie.
    • Umożliwienie uczniom uczestniczenia w:
      • zajęciach terenowych
      • warsztatach
      • programach ekologicznych
      • konkursach
      • wycieczkach
  • PCK   ( 0 artykułów )

MISJA

Podstawową misją Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji dotyczącej narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. W wypełnianiu swojej misji Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc podejmuje przede wszystkim takie zadania jak:

• ochrona życia i zdrowia,
    • zapewnienie poszanowania istoty ludzkiej, zwłaszcza podczas konfliktów zbrojnych i w innych krytycznych sytuacjach,
    • praca na rzecz zapobiegania chorobom i rozwijanie pomocy społecznej,
    • aktywizowanie pracy wolontariuszy i stała gotowość do niesienia pomocy.

RUCH

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to ruch humanitarny o zasięgu ogólnoświatowym, jeden z najstarszych w historii ludzkości. Jego częściami składowymi są:

• Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża
    • Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca
    • Stowarzyszenia krajowe Czerwonego Krzyża lub Czerwonego Półksiężyca

ZASADY

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w wypełnianiu swojej misji kieruje się zawsze podstawowymi zasadami, uchwalonymi przez XX Międzynarodową Konferencję Czerwonego Krzyża w Wiedniu i zmienionymi przez XXV Międzynarodową Konferencję Czerwonego Krzyża w Genewie w październiku 1986 roku. Doktryna Czerwonego Krzyża jest stała i trwała, nie ulega wpływom popularnych opinii i aktualnych ideologii. Musi być uniwersalna, zrozumiała dla ludzi wszystkich ras, kultur, wyznań, przekonań i klas społecznych, gdyż tylko wtedy będzie przez nich akceptowana.

• Plany lekcji   ( 6 artykułów )
  • Złota księga   ( 12 artykułów )

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE

ceo poczytaj mi przyjacielu