dziennikarze
Nowy rok szkolny to czas wyzwań, nauki i wytężonej pracy. Od października br. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Nowogardzie swoją działalność rozpoczęło Koło Młodych Adeptów Sztuki Dziennikarskiej. Uczestniczą w nim uczniowie klas siódmych – młodzi, pełni zapału i optymistycznie nastawieni do świata ludzie, którzy pragną poszerzać swoje horyzonty.

Zajęcia prowadzone przez p. Paulinę Śmigielską – nauczycielkę języka polskiego - pozwalają na zgłębianie tajników sztuki dziennikarskiej. Uczniowie mają możliwość zapoznania się z pracą dziennikarza, zasadami obowiązującymi w tym zawodzie, doskonalą umiejętności poprawnego posługiwania się językiem oraz prawidłowego posługiwania się formami różnych wypowiedzi pisemnych. Na zajęciach koła poznają świat mediów.

Pierwsze spotkanie, podczas którego oficjalnie rozpoczęto działalność koła, zaowocowało stworzeniem pięknego, oryginalnego plakatu z autografami wszystkich uczestników.

Mimo, że jest to dopiero początek działalności koła młodzi dziennikarze są bardzo podekscytowani faktem, że rozpoczynają swoją – jeszcze amatorską – pracę. Młodzież ma mnóstwo planów na ten i przyszły rok szkolny. I tak: 7 grudnia br. organizowana jest wycieczka do profesjonalnej drukarni Polska Press w Koszalinie, podczas której uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z technologią poligraficzną. Koło zamierza też wydawać szkolną gazetkę, która będzie informować o ważnych wydarzeniach i angażować całą społeczność szkolną. Młodzi dziennikarze będą przeprowadzać wywiady, sondy, tworzyć artykuły. Nawiązano też współpracę z Gazetą Nowogardzką, na łamach której uczniowie będą publikować artykuły związane z ich działalnością.

Z całą pewnością będzie to fascynująca przygoda!

Paulina Śmigielska