priekty_polsi
Na lekcjach języka polskiego w klasach czwartych rozmawiamy o książkach. Uczniowie naszej szkoły otrzymali twórcze zadanie domowe. Pracując w domu tworzyli plakaty pt.: „Moja rodzina i książki”. Zadaniem uczniów była rozmowa na temat ulubionych książek swojej rodziny, zaprezentowanie tytułów i opinii na temat konkretnego utworu.

Było to dzieło, na które uczniowie poświęcili dużo czasu. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania! Okazało się, że na plakatach dzieci są ulubione książki nie tylko mamy, taty, czy rodzeństwa. W proces tworzenia plakatu byli angażowani dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie. Powstały przepiękne, wielkoformatowe prace, które będą wywieszane na szkolnym korytarzu. Ogromnie cieszy fakt, że na plakatach bardzo często pojawiały się tytuły, które znajdują się w kanonie lektur.

Z całą pewnością można czwartakom pozazdrościć talentu, zaangażowania i twórczych umysłów!