b_350_250_16777215_00_images_stories_biblioteka_20090213_pasowanie1.jpgDnia 13.02.2009 roku grupa artystyczna z aktywu bibliotecznego przygotowała pod kierunkiem Pani Danusi Plichta przedstawienie wprowadzające klasy pierwsze do grona czytelników naszej biblioteki. Uczniowie wprowadzili w świat bajek i baśni swoich młodszych kolegów inscenizacją pt. „Dziwna przygoda w bibliotece szkolnej”. Wcielili się w różnych bohaterów ze znanych bajek i baśni. Mali koledzy i koleżanki z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli program artystyczny. Na uroczystości zaszczycili swoją obecnością Pan Dyrektor Sebastian Szymański i Pani Wice dyrektor Elżbieta Flis oraz wychowawcy klas. Pasowanych zostało 62 uczniów. Impreza połączona była z lekcją biblioteczną przygotowującą dzieci do właściwego korzystania z zasobów biblioteki. Dzieci dowiedziały się jak należy postępować z książkami oraz w jaki sposób wypożyczamy i oddajemy książki w bibliotece. Maluchy złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na czytelników. Każdy otrzymał dyplom czytelnika po raz pierwszy w życiu samodzielnie wypożyczył książkę i podpisał „ Cyrograf na którym samodzielnie odcisnął swój kciuk”. W nagrodę za aktywny udział w imprezie i za prawidłowe odpowiedzi na zadawane pytania uczniowie otrzymali, zakładki. W wypożyczeniach pomagały uczennice z grupy porządkowej. Przygotowany był też słodki poczęstunek z zaprzyjaźnionej Cukierni, który ucieszył naszych milusińskich. Przy dekoracji i wykonaniu dyplomów pomagała Pani Ania Kruczyńska ze świetlicy szkolnej za której pomoc bardzo serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że nowi czytelnicy będą chętnie odwiedzać szkolną bibliotekę.

Sponsorowi i Naszemu Przyjacielowi - Cukierni PHU Rodmand w Nowogardzie, który wspiera Nas w imprezach bibliotecznych słodkim poczęstunkiem Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowogardzie im. Tadeusza Kościuszki składa serdeczne podziękowanie i liczy na dalszą współpracę, za którą z góry dziękuje.