b_350_250_16777215_00_images_stories_biblioteka_20081027_mdb1.jpg27 października 2008 roku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych a z nim Imieniny Biblioteki. Hasło tegorocznego Święta brzmiało :

„ UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA I UCZENIA SIĘ W TWOJEJ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

W tym dniu a był, to poniedziałek wszystkie drogi prowadziły do szkolnej biblioteki. Biblioteka odświętnie przystrojona zapraszała czytelników w swoje progi. Dzień poświęcony był twórczości znakomitego pisarza – Jana Brzechwy. Odbywały się różne konkursy, występy, czytanie ze zrozumieniem.

Uczniowie z aktywu bibliotecznego z sekcji artystycznej przybliżyli twórczość Jana Brzechwy wcielając się w różne zabawne postacie z Jego utworów.

Klasa II „c” z wychowawczynią Panią Wandą Michalak przygotowali występ pt.

b_350_250_16777215_00_images_stories_biblioteka_20081027_mdb2.jpg„ Baśniowe Postacie „. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem a dowodem tego były gromkie brawa. Dzięki współpracy z Panią Martyną Żyła, uczennice z gimnazjum przeczytały dzieciom bajkę „ Opowiedział dzięcioł sowie”. W tym dniu bibliotekę odwiedziło 215 uczniów. Swoją obecnością w bibliotece zaszczycili Pani Elżbieta Flis i Pan Sebastian Szymański.

Dzięki uprzejmości FIRMY CUKIERNICZEJ PHU RUDMAND - Grzegorz Malinowski w bibliotece czekał na czytelników słodki poczęstunek.

Został też rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs czytelniczo-plastyczny pt. „ Dzieciaki lubią zwierzaki” . Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Eliza Kowalczyk z klasy II ”b”, za pracę „ Czarna krowa „, II miejsce zajął Dominik Dendał uczeń Szkoły Podstawowej z Wierzbięcina , za pracę „ W Parku Narodowym”, III miejsce zajęła Kamila Kędzierska uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej z Orzechowa, za pracę „ Kaczka Dziwaczka” . Spośród wszystkich prac zostały przyznane wyróżnienia i jedno specjalne wyróżnienie.

Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom i klasom za wspaniałe laurki, życzenia i dary książkowe. Dziękuję też koleżankom za pomoc w zorganizowaniu Święta Biblioteki.