b_350_250_16777215_00_images_stories_biblioteka_20080208_pasowanie1.jpgPASOWANIE NA CZYTELNIKA "NIEZAPOMNIANA WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ"

08 lutego 2008 roku odbyło się uroczyste „ Pasowanie Uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej” W przygotowaniu przedstawienia pomagali uczniowie z aktywu bibliotecznego . Na uroczystości byli obecni : p. wicedyrektor Sebastian Szymański, wychowawcy klas pierwszych i rodzice.

Pierwszaki zostały dokładnie zapoznane z tym, czego książka od nich oczekuje i co może dać im w zamian. Złożyły uroczyste ślubowanie, po czym zostały pasowane wielkim ołówkiem.

Nowi czytelnicy dowiedzieli się, czym różni się biblioteka szkolna od księgarni , a także o zasadach korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Zapoznali się również z księgozbiorem oraz sposobem jego ustawienia. Poznali zasady zachowania się w bibliotece oraz zasady postępowania z książką. Poznali także prawa i obowiązki czytelnika w oparciu o regulamin biblioteki

Po pozytywnym zdaniu „egzaminu na czytelnika” dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Królowa Książka pasowała ich na czytelników.


b_350_250_16777215_00_images_stories_biblioteka_20080208_pasowanie2.jpgMy, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek, i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą
PRZYRZEKAMY!!!

Było wiele radości z wypożyczonych książek, zwłaszcza, że w ofercie było dużo nowych tytułów, każdy czytelnik otrzymał identyfikator i gazetkę biblioteczną a na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek.