koszalin
13 grudnia uczniowie klasy I a oraz I b wraz z wychowawczyniami wybrali się na całodniową wycieczkę do Szczecina. Program wycieczki był bogaty i ciekawy. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdobienia bombek. Warsztaty były poprzedzone filmem z fabryki bombek w Koszalinie. Dzieci dowiedziały się jak z kawałka rozgrzanego szkła powstaje urocza, kształtna kula. Następnie każdy własnoręcznie ozdobił swoją bombkę. Uczniowie pisali również listy do Sw. Mikołaja , ubierali choinkę, zgłębiali swoją wiedzę na temat zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.

W dalszej części wycieczki udaliśmy się na spacer po Wałach Chrobrego, zwiedziliśmy Muzeum Historii Miasta Szczecina, byliśmy z krótką wizytą w budynku filharmonii oraz pod pomnikiem Trzech Orłów. Ciekawym punktem programu okazała się krótka wędrówka po Parku Kasprowicza. Na zakończenie wycieczki uczniowie wzięli udział w grze terenowej podczas której zdobywali punkty wykazując się wiedzą na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Miło spędzony dzień zakończyliśmy przy drożdżowym cieście oraz ciepłej herbacie. Dziękujemy pani Barbarze Szczawińskiej i Beacie Zacharewicz za pomoc w opiece nad naszymi uczniami