Klasa I c i II a na warsztatach zdobienia bombek -i nie tylko w Szczecinie

warsztaty
Już wielkimi krokami zbliżamy się do cudownego, niepowtarzalnego nastroju ulubionych Świąt każdego a szczególnie dzieci. Oczywiście mowa tutaj o Bożym Narodzeniu. Poznanie tradycji, którymi nieodłącznymi elementami jest bombka, choinka, kolęda, wigilia, Mikołaj a także przy okazji również wizyta w Muzeum Techniki w Szczecinie oraz ważnych miejscach-wizytówek naszej wojewódzkiej stolicy to cele, jakie przyświecały naszej wyprawie.

Uczniowie byli zachwyceni Muzeum Techniki, w którym mogli zobaczyć dawne modele polskich samochodów, motocykli, rowerów, pociągów itp. Dla nich to już eksponaty zabytkowe, chociaż jeszcze nie tak dawno na polskich drogach Fiaty, Polonezy były codziennością.

Warsztaty to z kolei cała lekcja o świątecznych zwyczajach, historii choinki, stole wigilijnym, sposobie powstawania ozdób choinkowych, no oczywiście działania praktyczne w trakcie, których dzieci pisały list do Mikołaja oraz ozdabiały swoje bombki.

Zakończeniem warsztatów była gra terenowa. Uczniowie w grupach poruszali się według wskazówek zawartych na mapie. Świetna zabawa na utrwalenie kierunków i umiejętności odczytywania planu. W wyznaczonych miejscach zdobywali punkty wykonując zaplanowane dla nich zadania – wymieniając wszystkie elementy stroju Mikołaja, podanie nazw potraw wigilijnych, wykonanie kolorowego, jak najdłuższego łańcucha choinkowego z kolorowych pasków itp. Wszystko oczywiście związanie ze świętami.

Była to na pewno udana i bardzo interesująca wycieczka dla naszych pierwszo i drugoklasistów.

Wych. kl I c i II a- Beata Biniecka, Ania Tracz