reportaz
17 listopada ogłoszono wyniki I Nowogardzkiego Konkursu Reportażu (www.fundacja4pressmedia.org). Wzięło w nim udział 11. gimnazjalistów z klasy IIIa zgłoszonych do konkursu przez polonistkę Annę Ochocką. Oto lista uczestników i tematy prac:

Justyna Juszczyńska W świecie bezwzględności

Aleksandra Kulinicz Pierwsza praca, pierwszy trud

Julia Langner Znasz li swój kraj?

Kamil Majcher Nowogardzkie wiezienie – źródło historyczne czy zakład dla recydywistów?

Martyna Marciniak Zabytki w Nowogardzie

Aleksandra Maślanka Wrażenia z nowogardzkiej szkoły

Jędrzej Pokorski Nowogard oczami golczewiaka

Paweł Sikora Pożar kościoła

Igor Szczepaniak Czy gmina Nowogard jest biedna, czy nie

Olaf Szyszka Nowogard oczami nastolatka

Adam Żak Adam wstawaj!

Reportaż jest jedną z form wypowiedzi, którą uczniowie poznają właśnie w gimnazjum. Powstało wiele ciekawych prac podejmujących różne problemy i ukazujących różne wydarzenia, które połączył temat Mój Nowogard.

Komisja, której przewodniczyła dyrektor Publicznej Biblioteki Miejskiej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie Aneta Wysoszyńska, postanowiła przyznać I miejsce Pawłowi Sikorze za reportaż Pożar kościoła. Jest to kolejny sukces Pawła, który w tym roku szkolnym zakwalifikował się do kolejnego etapu 2. konkursów organizowanych pod patronatem Kuratora Oświaty w Szczecinie i reprezentował nasza szkołę w Goleniowie z biologii i matematyki. Jury przyznało również wyróżnienie Julii Langner za pracę Znasz li swój kraj?

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 30 listopada w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie, na które organizatorzy zaprosili nie tylko autorów nagrodzonych prac, ale wszystkich uczestników konkursu. Patronat nad konkursem objęła pani Izabela Koladyńska, znana nowogardzka polonistka odznaczona tytułem honorowego profesora oświaty. Obecny na wręczeniu nagród był również burmistrz Nowogardu Robert Czapla. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.