STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

DLA KLAS 2 i 3

W dniach od 27 do 29 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Projekt Stypendialny: STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA DLA KLAS 2 i KLAS 3.

Tegoroczny projekt obejmował zakres edukacji czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej.

Uczniowie klas 2 i 3 brali udział w następujących konkursach:

 

  1. Konkurs czytelniczy „Abecadło” – uczniowie klas 2 musieli wykazać się znajomością treści następujących utworów literackich Jana Brzechwy: „Pchła Szachrajka”, „Szpak i sowa”, „Kaczka-dziwaczka”. Uczniowie klas 3 musieli wykazać się również znajomością treści utworów literackich Jana Brzechwy: „Szelmostwa lisa Witalisa”, „Stonoga”, „Mrówka”, „Kłótnia rzek”.

  2. Konkurs ortograficzny „ Ortografek” – sprawdzał znajomość następujących reguł ortograficznych: u – ó, ż – rz, h – ch.

  3. Konkurs matematyczny „Plusik”. Klasy 2 zabawy dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 40. Klasy 3 zabawy dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 100.

  4. Konkurs plastyczny „Plastuś” – uczniowie mieli za zadanie wykonać /według własnej koncepcji/ techniką dowolną, o dowolnym kształcie i formacie (nie większym jednak niż A4) pracę plastyczną na temat: 1. jesienna pocztówka, 2. zakładka do książki, 3. zaproszenie urodzinowe, 4. znaczek pocztowy.

Konkurs czytelniczy i ortograficzny trwał 45 minut, konkurs matematyczny trwał 75 minut.

Wszystkie materiały konkursowe zostaną odesłane do Organizatora.

Trzymamy kciuki za naszych wszystkich uczniów i czekamy na wyniki.

Szkolny Koordynator

Ewa Opara