biblioteka
MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Dnia 09 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej było rozstrzygnięcie i wręczenie dyplomów oraz nagród przez Pana dyrektora Sebastiana Szymańskiego zwycięzcom konkursów plastycznych, które odbyły się 23 października bieżącego roku w ramach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego święta brzmiało „ Książka nas łączy”

Jak co roku w tym dniu obchodziliśmy Imieniny biblioteki. Wzruszały nas piękne życzenia, wierszyki, które uczniowie pisali na karteczkach i wrzucali do specjalnej skrzyneczki przygotowanej przez uczniów z „Koła przyjaciół książki i biblioteki” , zorganizowany został też ranking hitów bibliotecznych. Niespodzianek nie było gdyż na pierwszym miejscu znalazł się „Harry Potter” jak również uwielbiana przez naszych czytelników książka o przyjaźni „ Dzieci z Bullerbyn”

Uczniowie w zespołach cztero- osobowych a także indywidualnie wykonywali prace plastyczne w trzech kategoriach wiekowych. Nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III musieli przygotować ilustrację na temat „ Moja pierwsza książka”, klasy IV-VI oraz VII wraz z II i III oddziałów gimnazjalnych w formie plakatu mieli za zadanie zareklamować bibliotekę szkolną.

I tak w kategorii klas I-III

I miejsce zajęła Julia Dziekanowska z klasy III D, na II miejscu uplasował się Tomasz Ślipek uczeń klasy II A i na trzecim miejscu znalazła się Julia Jemilianowicz z klasy I C

W kategorii klas IV-VI

I miejsce przypadło klasie VI D

II miejsce zajęła klasa VI A

III miejsce przypadło klasie VI C

W kategorii klas VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych zajęli:

I miejsce klasa III A

II miejsce klasa VII C

III miejsce klasa III B

Wszystkim zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!

Dzięki obchodom tego międzynarodowego święta uczniowie mieli okazję lepiej poznać bibliotekę szkolną, a nauczyciele bibliotekarze swoich czytelników. Przyjemna świąteczna atmosfera ułatwia bowiem życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego i ważnego dla całej społeczności uczniowskiej.

Następne imieniny już za rok!

 Na pewno wszyscy zgodzą się, że przecież biblioteka to jedno z najciekawszych i jakże ważnych miejsc w szkole.

A my:

Kochajmy książki, które są duszą szkół. Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki”.

J. A. Kamieński

Organizatorzy