sniadanie_daje_moc

sniadanie
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowogardzie już po raz kolejny  włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. 

Dnia 8 listopada 2017 roku uczniowie klas 0-III przygotowywali z warzyw, serów, wędlin i ciemnego pieczywa pyszne , kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu. Należy systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek. Również picie wody czy naturalnych soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych jest bardzo ważne. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zdrowe.

Udział w tej akcji bardzo podobał się uczniom i na pewno w przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuować tę formę edukacji.

Opracowały: B.Biniecka, M.Czapczyk