Liga Piłki Nożnej w SP1

10 października 2017r. odbyła się inauguracja Ligii Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowogardzie.

Inicjatorem powstania ligi jest Pan Bogdan Wawryczuk, a współorganizatorami są Pan Artur Danilewski oraz Pani Monika Duraj. Grupą pomocniczą w przeprowadzaniu zawodów są także uczniowie z klasy VII c- Nikodem Furmańczyk, Wiktor Duraj, Dariusz Rusinowski oraz Aleksander Mościński.

Patronat nad rozgrywkami objął Miejski Klub Sportowy Pomorzanin Nowogard wraz z Prezesem Marcinem Skórniewskim na czele.

W lidze startuje 8 zespołów z klas IV – VI, które podzielone są na dwie grupy. Kolejki ligowe odbywać się będą raz w miesiącu w wyznaczonym terminie, a terminarz będzie wywieszony na szkolnej tablicy przy sali gimnastycznej. Po pierwszej kolejce i dzielnej postawie wszystkich zawodników na boisku wyniki przedstawiają się następująco:

IV B – V A 0-1

IV A – VI C 0-8

V B – VI A 2-5

IV C – VI D 6-1

Klasyfikacja strzelców: Jakub Łuczyszyn kl.VI C – 5 bramek, Mateusz Połatyński kl. IV C – 4 bramki, Gracjan Maciejewski kl.VI A – 3 bramki.

Grupa A:

Drużyna Pkt Bramki