Uroczysty Apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
Uroczysty Apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
4 września zabrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowogardzie. Uczniowie wrócili  po dwumiesięcznej przerwie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach, gotowi do zdobywania wiedzy.

Około godziny 9:30 cała społeczność szkolna zebrała się na dziedzińcu. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Sekretarz Gminy Nowogard Agnieszka Biegańska-Sawicka, która życzyła wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

Dyrektor Sebastian Szymański, powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że 4 września to dzień  szczególny dla pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Wszystkim uczniom Pan Dyrektor życzył wielu sukcesów, motywacji i zapału do pracy w nowym roku szkolnym. Po czym nastąpiło uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Tym razem grono uczniowskie powiększyło się o 72 uczniów.

Rok szkolny 2017/2018 to rok szczególny z wielu względów. Reforma oznacza wielkie zmiany w organizacji i edukacji. Grono Pedagogiczne powiększyło się o nowych nauczycieli, którzy do tej pory pracowali w gimnazjum – od tego roku szkolnego są już pracownikami Jedynki. Do Kadry Pedagogicznej dołączyło też czworo nowych nauczycieli. Wszystkich nagrodzono gromkimi oklaskami.

W nowym roku szkolnym naszym uczniom życzymy samych pogodnych dni obfitujących w sukcesy, zapału w podążaniu za wiedzą i konsekwencji w realizacji zamierzonych celów.