NIEZWYKŁA UCZTA NA OLIPMIE
NIEZWYKŁA UCZTA NA OLIPMIE
Odbywający się po raz drugi gminny konkurs wiedzy mitologicznej „Uczta na Olimpie” znajduje swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku zmagania piątoklasistów odbyły się 14 czerwca 2017 r.

W konkursie wzięły udział 2 drużyny z klas V ze szkół SP 1, SP 2. Celem spotkania uczniów klas piątych było sprawdzenie umiejętności wykorzystania wiedzy o mitach zdobytej na lekcjach języka polskiego, integracja uczniów oraz wspólna zabawa, rywalizacja i umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności według przewidzianego harmonogramu, pracując w zespołach czteroosobowych. Atrakcyjnym elementem konkursu, jak co roku, były stroje, jakie mieli na sobie uczestnicy. Jeden z uczniów każdej drużyny przebierał się za wybraną postać mitologiczną i prezentował komisji swój wygląd. Kostiumy były niezwykle bogate i oryginalne. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany, jednak największą wiedzą i umiejętnościami wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Maria Lewińska, Martyna Wdowiak, Julia Wrzosek, Julia Tamborska.

Ponadto dzień wcześniej jak i w trakcie konkursu uczniowie koła teatralnego SP 1 „Miłośnicy Melpomeny ”pod przewodnictwem p. Malwiny Nowak i Danuty Plichty zaprezentowali specjalnie przygotowaną na tę okazję sztukę teatralną „Uczta na Olimpie”. Młodzi aktorzy pokazali jak zgodnie z tradycją odbywała się na górze Olimp w Pałacu Zeusa uroczysta uczta , na którą zapraszani byli wszyscy bogowie, herosi oraz niezwykłe nimfy i piękne boginie. Nie zabrakło również przystojnego Apolla z orszakiem 9 muz. Zobaczyć można było wojowniczego Aresa i mądrą, roztropną Atenę oraz wesołka Dionizosa wznoszącego toasty nektarem. Za nimi podążali skrzydlaty Hermes( przed którym bogowie zwykle chowali portfele) i prawowity Hefajstos. Widzowie mogli obserwować grę młodych aktorów i choć na chwilę znaleźć się w prywatnej siedzibie Zeusa - miejscu, zbudowanym z kości słoniowej, ozdobionym złotem i rubinami, w którym czas przestawał istnieć a nektar i ambrozja nadawały każdemu nieśmiertelność.