ZAJĘCIA MUZYCZNE
ZAJĘCIA MUZYCZNE
Dnia 10 maja uczennice klasy IIIa Natalia Damazer, Amelia Dwornik, Julia Miśkiewicz oraz Emilia Salamon pod kierunkiem pani W. Michalak przeprowadziły zajęcia muzyczne dla młodszych kolegów i koleżanek z zerówki. Zajęcia uatrakcyjniały dzwonki chromatyczne, na których grały uczennice. Na początku była zabawa integracyjna w oparciu o melodię piosenki pt." Panie Janie." Następnie odbył się konkurs pod nazwą "Jaka to melodia".

Przedszkolaki po usłyszeniu kilku taktów odgadywały proste piosenki dziecięce, a potem śpiewały je przy akompaniamencie dzwonków. Na zakończenie nauczyły się piosenki pt."Żabka." Zabawy muzyczne, wspólne śpiewanie podobały się przedszkolakom. Muzyka jest bardzo ważnym elementem w pracy z dziećmi i pełni wiele funkcji: uczy, bawi, rozwija, wychowuje.