WRAŻENIA KLASY IA PO TWÓRCZYCH WARSZTATACH W RADOWIE MAŁYM
WRAŻENIA KLASY IA PO TWÓRCZYCH WARSZTATACH W RADOWIE MAŁYM
Szkoła Podstawowa w niedaleko położonej od nas miejscowości Radowo Małe jest miejscem, gdzie uczniowie, szczególnie klas młodszych mają okazje do aktywnego i twórczego działania. Zapewniają je organizowane przez gospodarzy tej placówki warsztaty. Tak też było podczas wycieczki klasy I a, która miała miejsce 8 maja.
Uczniowie uczestniczyli w 3 bardzo intensywnych, ale jakże inspirujących, działaniach - warsztaty Filcowania, Kuchenne klimaty oraz Czerpania papieru. Każdy z nich dał dzieciom możliwość zdobycia wiedzy w bezpośrednim działaniu.

Nie mało napociliśmy się, aby techniką filcowania ozdobić mydełko. W prawdziwie wiejskiej kuchni mogliśmy samodzielnie wykonać i upiec bułeczki oraz dżem. Przy okazji dzieciaki miały okazje doskonalić swoje umiejętności czytania, liczenia, odmierzania odpowiednich proporcji, jakie zawierał przepis na wypieki. W przygotowanym poczęstunku organizatorzy przygotowali wiejski smalec, do tego kiszony ogórek, babka i maślanka. Palce lizać. Technikę powstawania papieru i nie tylko, bo właściwie była to wyprawa po całej historii piśmiennictwa odbyli uczniowie w takcie warsztatów czerpania papieru, połączonych z wykonaniem z różnych materiałów papierniczych laurki na Dzień Mamy.

Wyprawa była bardzo ciekawa, zdobyliśmy nowe umiejętności, wykonane podczas warsztatów prace to pamiątki po wycieczce a przede wszystkim fakt, iż nie było czasu na nudę, bo każda minuta naszej wycieczki była twórcza i kreatywna.

Wych. kl 1A - Anna Tracz