Konkurs na maskę karnawałowąKarnawał to czas radości i zabawy, nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.  To właśnie podczas balu karnawałowego mogą spełnić się najskrytsze marzenia.  Dziecko na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać z bajki. Z tej właśnie okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową. Celem konkursu było:

- rozwijanie kreatywności, wrażliwości artystycznej oraz uzdolnień uczniów;
- pielęgnowanie tradycji karnawałowych;
- wzbogacenie i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-6. Dzieci przygotowały własnoręcznie  wspaniałe maski karnawałowe, które wykonały min. z  kolorowego papieru, ozdobnych piórek i cekinów. Proces powstawania masek wymagał wielkiej inwencji twórczej, a efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania – maski były przepiękne.

Jury w składzie: Róża Górczewska, Elżbieta Grad, Beata Biniecka, Anna Szymańska oraz Lidia Tatara po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców konkursu:

I MIEJSCE – Vadim Cherniak – klasa 4b
II MIEJSCE – Szymon Tomasiak – klasa 5a
III MIEJSCE – Angelika Sikora – klasa 6c

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Maski karnawałowe autorstwa młodych artystów wywieszone zostały na gazetce ściennej w holu szkoły. Będą tam wyczekiwać… następnego balu!

Organizatorzy:
Anna Kruczyńska