W dniu 29 listopada 2017 r. o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowogardzie odbył się Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyczne Asy z VII klasy”. W konkursie uczestniczyło po trzech najlepszych uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy.

 

Z zadaniami konkursowymi zmagało się 12 uczniów z 4 szkół podstawowych: ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogardzie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowogardzie oraz ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie.

Tytuł Matematycznego Asa z VII klasy zdobyła Klara Kraszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogardzie.

II miejsce zdobyła Karolina Sawicka uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie.

III miejsce zdobył Hadi Yahfouf uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogardzie.

W rywalizacji drużynowej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Nowogardzie, IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Strzelewie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także ich rodzicom i nauczycielom.

Organizatorzy:

Katarzyna Falkowska – Simińska, Maria Pastusiak

asy