VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach. W tym roku do akcji przystąpiło 3885 szkół z 32 krajów.
swiatowy_dzien_tabliczki_mnozenia
swiatowy_dzien_tabliczki_mnozenia
Musimy pamiętać, że matematyka towarzyszą nam przez całe życie, w każdej chwili: kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić. Przez cały tydzień uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu i w szkole. W dniu finału zespoły egzaminacyjne przeprowadziły egzaminy. Uczestnicy losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów, za co otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Do egzaminu przystąpiło wielu uczniów, z każdą przerwą, przybywało osób noszących eksperckie plakietki. Patrole Egzaminacyjne zaopatrzone w losy przepytywały również nauczycieli i pracowników szkoły. Tego dnia, na lekcjach matematyki przeprowadzono pisemne egzaminy z tabliczki mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Już po raz trzeci nasza szkoła brała udział w tej akcji i z pewnością za rok również do niej przystąpimy. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

 

Szkolni koordynatorzy VII ŚDTM

Maria Pastusiak

Elżbieta Flis –Żabecka

Aleksandra Demkowicz