unnamed

Dnia  22.04.2022 nasza Szkoła świętowała Międzynarodowy Dzień Ziemi, znany również jako Światowy Dzień Ziemi. Celem akcji jest przede wszystkim promowanie postaw proekologicznych. Niestety, ludziom trzeba stale przypominać jak kruchy jest ekosystem naszej planety.

Tego dnia na lekcjach dzieciom i młodzieży były wyświetlane filmiki o treściach proekologicznych; starsze klasy wymyślały proekologiczne hasła, z których najciekawsze to:

Środowisko ponad wszystko;

Działaj logicznie – ekologicznie;

Tyle zysku ile odzysku;

Dbaj o przyrodę i zakręcaj wodę;

Zbieraj plastikowe nakrętki bo wysiłek to niewielki;

Góra śmieci Ziemię szpeci;

Okaż kulturę i chroń naturę;

Chcesz mieć środowisko zdrowe – zamień auto na rower;

W miarę możliwości na lekcjach geografii i biologii uczniowie tworzyli plakaty nawiązujące tematyką do obchodów Światowego Dnia Ziemi. Najciekawsze prace można zobaczyć na zdjęciach.

SP1 wzięła również udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. W tym celu uczniowie klasy 5a i 7c zaopatrzeni w ochronne rękawiczki i worki do segregacji odpadów wyruszyli razem z opiekunami sprzątać teren w okolicy jeziora. Niestety śmieci było bardzo dużo… Dlatego tak ważne jest promowanie i kształtowanie (nie tylko u uczniów) poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody. W końcu chyba wszyscy chcemy żyć w czystym i zdrowym świecie.