276033327 669938804246744 5747753239617906461 n

W czwartkowy, marcowy poranek  uczniowie klasy 4a i 5a wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie  na spektakl „ Kim jestem” w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane w tytule pytanie. Obserwowaliśmy jak  nieokreślony przedmiot, takie nie wiadomo co, Coś, wędruje po mieszkaniu, zastanawiając się "kim jestem?".

Jest w tym jakieś szukanie prawdy o życiu ale też poezji przedmiotu. Wiedzy o sobie poszukuje w konfrontacji ze sztućcami, drobiazgami w torbie mamy, przedmiotami wyrzuconymi na śmietnik, zestawem narzędzi taty. Nikt jednak nie wie kim jest, skąd pochodzi, ani do czego służy. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Trudno odnaleźć się w świecie, w którym wszystko musi być nazwane i określone. „Kim jestem?” to zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności.  Po emocjonującym spektaklu, przyszedł czas na warsztaty i sprawdzeniu się w pracach manualnych. Każdy z Nas wykonał swoją pacynkę , którą z pewnością wykorzysta w czasie jakiegoś spektaklu.  Pełni wrażeń po wspaniałych przeżyciach  wróciliśmy do domu.