20220111 103630

Na to pytanie w mroźny wtorkowy poranek próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy 4B wraz z wychowawcą i panią od języka polskiego uczestnicząc w pleciugowym spektaklu „Tu rządzą lalki”.Obserwowaliśmy na scenie jak kukiełki po tylu latach podkulania ogona i wykonywania bez mrugnięcia okiem wszystkich aktorskich poleceń, poszły po rozum do głowy… A może jednak nie? W końcu czy uwięzienie aktorów w garderobach i bezprecedensowa zamiana ról na linii lalka-człowiek jest aktem odwagi czy objawem postradania zmysłów?Słyszeliśmy hasła koniec z pociąganiem za sznurki. Koniec z zimnymi dłońmi, nieczułymi lalkarzami i ludźmi, którzy mówią na nich „kukiełki”. Kukiełki z „teatrzyku”. Ten spektakl był pełen absurdalnego humoru, w którym znalazło się kilkanaście piosenek napisanych przez najlepszych polskich tekściarzy i dramaturgów. Dzięki muzyce na żywo, zaskakującej oprawie wizualnej i bogatej choreografii aktorzy stworzyli dla nas ciekawą opowieść o potrzebie bycia zauważonym i ważnym oraz bezgranicznej przyjaźni, która czasami w kryzysie i starciu potrafi wybrzmieć najpiękniej.Niezmiernie ta sztuka przypadła nam do gustu i z pewnością wTeatrze Lalek Pleciuga będziemy częstymi gośćmi.

Organizatorzy