lisek

Uczniowie klasy II C ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogardzie uczestniczyliw zajęciach opartych na projekcie zrealizowałam wspólnie z Fundacją im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, która niesie pomoc osobom z niepełnosprawnością i także pokazuje jak wygląda świat, w którym zawsze jest dobre rozwiązanie.

W opowiadaniach autorstwa Anny Rosiak-Walczak sympatyczny Lisek Ibisekopowiada o wartościach, pokonywaniu trudności szkolnych, rówieśniczych i emocjonalnych, akceptowaniu osób z ograniczeniami spowodowanymi niepełnosprawnością lub alergią. O tym, że życie niesie ze sobą wiele nowych sytuacji i o tym, że każdy ma w sobie talent. Opowiadania liska pomagają kształtować u dzieci pozytywne postawy, budować poczucie własnej wartości oraz zrozumieniu i zaakceptowaniu nowych, nieznanych oraz często problematycznych sytuacji.

Zajęcia wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie. Polubiły one Liska Ibiska, awspólna z nim zabawa dostarczyła wielu bogatych przeżyć, skłoniła do przemyśleń i była okazją do dobrej zabawy.

Opracowała: B.Biniecka