269661315 619892372467445 396893153804254905 n

„Nikt nigdy nie stał się biedniejszy pomagając innym”

Anna Frank

Przedświąteczny czas sprawia, że własne potrzeby odkładamy na bok i zauważamy  drugiego człowieka. Okres świąteczny to czas refleksji i skupienia.W tym świątecznym czasie każdy z nas mocniej angażuje się w pomoc potrzebującym.Tym razem we współpracy z Parafią WNMP zorganizowany został 19 grudnia kiermasz bożonarodzeniowy „Dla Klemensa”, który wprowadził nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Pomimo tego, że chłopiec ma niespełna dwa latka, to od wielu miesięcy zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną, która jest chorobą ciężką, długotrwałą i kosztowną. Społeczność szkolna z przyjemnością włączyła się w ta akcję. W niedzielny zimowy dzień nasi wolontariusze  prowadzili zbiórkę pieniężną, rozdawali ulotki i sprzedawali ciasta na placu kościelnym. Atmosfera mimo chłodu była radosna i  gorąca. W akcji  wspierał nas tata Klemensa.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły, którzy włączyli się w tą akcję. Dziękujemy miłym i życzliwym Paniom z Karska i Warnkowa za wsparcie naszego kiermaszu oraz Sweet Caroline za słodkie babeczki. Wszystko to owocuje pozytywną energią i  pozytywnie na nas wpływa.

Ostatnie dni, tygodnie były bardzo pracowite dla Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wszystkim dziękujemy za pomoc, wsparcie i dobrą energię to pozwala nam wierzyć, że dobro powraca i planować kolejne akcje.

Szkolny Klub Wolontariatu