267069005 1090728971680562 691644217218732943 n

#RazemNaSwieta

 

Głównym celem charytatywnej działalności w szkole jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem, a także dostrzeganie ubóstwa w swoim środowisku i wyjście mu naprzeciw. Działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności z potrzebującymi.

            Wprowadzając w życie ideę pomocy, wsparcia i braterskiej miłości względem innego człowieka Szkolny Klub Wolontariatu współpracując z p.Iwoną Nazarczyk  zorganizował kolejną, wspólną zbiórkę. Tym razem została ona przeznaczona na potrzeby mieszkańców przebywających w naszej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Chyba nikt inni, jak właśnie dzieci szczególnie oczekują Świąt Bożego Narodzenia z radością i nadzieją na podarunki. Rozumiejąc tą potrzebę uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami, na których dobre serce zawsze możemy liczyć, bezinteresownie ofiarowali na potrzeby tej akcji przybory szkolne i środki higieniczne.

            Wszystkie zebrane artykuły zostały zawiezione i podarowane w dniu dzisiejszym w formie prezentów dzieciom przebywającym w nowogardzkiej Placówce Opiekuńczo- Wychowawcze.

            Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do zbiórki. Pamiętajmy, że warto pomagać.

Szkolny Klub Wolontariatu