248705616 921943392085503 5979845526290639982 n

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie,  w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Do akcji włączył się Szkolny Klub Wolontariatu oraz uczniowie  klasy 3a naszej placówki.

Wolontariusze pełni zapału zabrali się do porządkowania zaniedbanych grobów. Sprzątając groby, uczniowie zrozumieli, jak ważna jest troska o miejsce pochówku. Była to na pewno lekcja szacunku i pamięci dla tych, którzy odeszli a także wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

Ważna to akcja i cieszy nas fakt, że uczniowie naszej szkoły biorą w niej udział.

Szkolny Klub Wolontariatu