zdjecie08 października 2021r.nasza szkoła uczestniczyła w projekcie ekologicznym pod hasłem „Cała wstecz nie tylko dla słomek”, którego celem jest badanie czystości Jeziora Nowogardzkiego.

W tegorocznym projekcie wzięli udział uczniowie z klasy IV B wraz z wychowawcą Bogdanem Wawryczukiem, którzy mogli sami ocenić stan czystości wody słuchając wykładu oraz wypływając z dr Grzegorz Michoński z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Limnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego na nasze jezioro. Podczas rejsu, każdy kto chciał mógł na chwilę usiąść na miejscu kapitana i poprowadzić barkę. W tym samym czasie inni uczniowie rysowali plakaty ekologiczne pod okiem wykładowców Pani doktor Sylwia Godowska i Pani mgr. Agata Pełechaty z Akademii Sztuki w Szczecinie, a tematem przewodnim jest przedstawienie problemu zanieczyszczania akwenów wodnych w tym jeziora nowogardzkiego związkami pochodzenia rolniczego oraz zanieczyszczeniami komunalnymi.

Organizatorem zadania jest Klub Żeglarski KNAGA w Nowogardzie przy współfinansowaniu projektu przez Gminę Nowogard i we współpracy z Wydziałem Biologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Wydziałem Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie.