usmiech4aSP1

Pomimo trwającej pandemii, w naszej szkole dalej działamy charytatywnie!  

Wzięlismy udział w konkursie #usmiechdlafranka

 

Kim jest Franek?

Franek Kępa to 10-miesięczny szczeciński wojownik, który cierpi na bardzo poważną chorobę SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice Franka walczą o najdroższy lek świata, którego koszt to 10 milionów złotych. Początkowo sprawną zbiórkę skomplikowała ogłoszona pandemia, kładąca kres wielu inicjatywom.

W dniu, w którym każdy z nas spotkał się z nakazem noszenia maseczek, znana wszystkim Szczecinianka Monika Pyrek dodała na profilu społecznościowym zdjęcie w maseczce z uśmiechniętymi oczami. I to było to! Jeden impuls do wymyślenia akcji #usmiechdlafranka, którą dziś wspierają znani aktorzy, muzycy i sportowcy. Promienny uśmiech widoczny mimo zasłoniętych maseczką ust stał się symbolem niezgaszonej przeciwnościami losu woli walki o zdrowie chłopca.

Należało stworzyć kolaż zdjęć uśmiechów w maseczkach ochronnych z podpisem #usmiechdlaFranka – wysłać na dany adres i czekać na głosowanie, które jeszcze przed nami, ale już cała nasza klasa 4a uśmiecha się promiennie i życzy małemu Frankowi mnóstwo zdrowia!

Informację o Franku i jego chorobie można znaleźć pod adresem:

https://www.siepomaga.pl/franekwojownik