Bez tytułu

Przez cały rok szkolny uczniowie klasy I a realizowalizadania wynikające z udziału w projekcie– „Każdy z nas jest inny, równy, wyjątkowy”.

Celami projektu było: kształtowanie postawy akceptacji wobec inności wśród dzieci, dostrzeganie podobieństw i różnic między innymi ludźmi, kształtowanie postaw empatii wobec inności oraz budowanie przyjaznego klimatu integracji.

Realizując poszczególne moduły:kreatywność, wyobraźnia, moc słowa, równość, odwaga uczyliśmy się i bawiliśmy a wszystko po to, aby być dobrymi, wrażliwymi, empatycznymidziećmi. W ramach projektu wzięliśmy teżudział w 3 wyzwaniach – „Kartki z iskierkami emocji” - edycja zimowa i wiosenna, wykonywaliśmy skarpetkowe pacynki.

Część z nichrealizowaliśmy także zdalnie – uczniowie przy ogromnym wsparciu swoich bliskich wykonali np.  pacynki ze skarpetek.,tworzyli kartki wielkanocne online, realizowali zadania ostatniego modułu o odwadze i strachu. Każdy moduł był okazją  do twórczych działań uczniów.

Za zaangażowanie i realizacje wszystkich modułów klasa otrzymała certyfikat, indywidualne dyplomy dla uczniów a także podziękowanie dla Dyrekcji Szkoły.

Wych. kl 1a Anna Tracz.