20200226 100814

W środę 26 lutego,  jak co tydzień w Grupie „0” miało miejsce czytanie na dywanie. Tym razem dzieci wysłuchały pozycji Edyty Zarębskiej pt. „ Antek i stara jabłonka” Książeczka ukazująca historię chłopca, który co roku przyjeżdża na wieś do swoich dziadków na wakacje. Ma tam swoje ulubione miejsca i ukochaną starą jabłonkę, która owocuje soczystymi, czerwonymi jabłkami. Dowiaduje się od dziadka, że jego jabłonka usycha i zostanie ścięta a w tym miejscu będzie przechodziła droga. Chłopiec postanawia za wszelką cenę uratować swoje drzewko. Jego siła i determinacja są niesamowite. Jak się zakończy ta wzruszająca opowieść  nie zdradzę do końca ale przekażę czytelnikom  tylko  tyle, że Antoś uratuje swoją ukochaną jabłonkę,  ale jak tego dokona zachęcam do przeczytania  tej ciekawej książeczki. Po wysłuchaniu wzruszającej opowieści, uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Następnie samodzielnie wykonali przepiękne ilustracje do wysłuchanej książeczki. Prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Już za tydzień spotkamy się ponownie z naszymi maluszkami a z jaką książeczką przyjdziemy ? , nie zdradzimy.