20200129 100724

Od stycznia 2020 roku,  „ Koło Przyjaciół Książki i Biblioteki” prowadzone przez Panie: Danutę Plichtę i Ewelinę Kamińską, rozpoczęło spotkania z książką dla najmłodszych uczniów naszej szkoły z Grupy Pani Marzanny Czapczyk.  „Czytanie na dywanie” –  zajęcia mające na celu ćwiczenie dykcji, płynności czytania , zwracania uwagi na interpunkcję , wzbogacania zasobu słownictwa, rozwijania wyobraźni  i rozbudzania potrzeby czytelniczej. Uczniowie uczęszczający na zajęcia z klasy III „B” oprócz poznawania pracy biblioteki szkolnej, z dużym zaangażowaniem przygotowali się na spotkanie z młodszymi kolegami i koleżankami. Przeczytali zabawną książeczkę  autorki Edyty Zarębskiej pt. Zosia i jej fiołkowy kapelusz ” , z serii  "Pierwsze czytanki" , to książka pełna przygód  o dziewczynce , która dzięki pomysłowej babci Rózi , dokonała przy pomocy fiołkowego kapelusza rzeczy niemożliwych … a jakich? , to zachęcamy do przeczytania pozycji.

Po wysłuchaniu książeczki, mali słuchacze podziękowali gromkimi brawami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowie i doskonale odpowiadały na zadawane pytania. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

                                                                                                                     Następne zajęcia już wkrótce