IMG 20200119 131229 01

Klasa VA brała udział w konkursie „Bożonarodzeniowa sala” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieką p. Danuty Plichty. Chcemy się pochwalić, że zajęliśmy II miejsce,nasza ogromna praca została doceniona. Najpiękniejszym elementem wystroju naszej klasy była piękna choinka, prezent od rodziców.

Chcemy podziękować koleżankom i kolegom z klasy VIC, VIIA i VIIIB, którzy pomogli nam przyozdobić klasę. Wykorzystując swoją  wiedzę matematyczną klasa VIIA w ramach kodowania wykonała rysunki reniferów. Uczniowie z  klasy VIIIB realizując temat na lekcji matematyki”Odcinki w układzie współrzędnych”,  wykonali rysunki choinek świątecznych. Klasa VA, VIC  i VIIA wykorzystując własności osi symetrii wykonały ozdobne gwiazdki na okna i szafki w klasie. Na gazetce klasowej znalazły się elementy dekoracji świątecznej wykonane przez zespół odpowiedzialny za gazetkę klasową VA. Obok widnieją choinki, gdzie za pomocą bombek wieszanych w odpowiednim miejscu, uczniowie mogą ocenić  poziom opanowania materiału na danej lekcji.    Na drzwiach umieszczone zostały działania matematyczne, które przypominają nam że mamy już rok 2020.

Matematyka jest wszędzie – tym razem wykorzystaliśmy ją do świątecznego przystrojenia sali 21.

Nauczyciel matematyki, wychowawca klasy VA

Elżbieta Flis- Żabecka