20200116 110720

16 stycznia bieżącego roku klasa 5d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogardzie uczestniczyła w wycieczce do Szczecina. Udało się odwiedzić siedzibę Radia Szczecin, by poznać specyfikę pracy dziennikarza radiowego. Pan Andrzej Banasiak – jeden z pracowników – opowiedział dzieciom o tym, jaką rolę pełni radio jako jeden z środków masowego przekazu w życiu człowieka, na czym polega praca w radiu, jak wygląda dzień pracownika Radia Szczecin, tłumaczył, czym różni się radio publiczne od prywatnego, czym jest jingiel oraz intro. Uczniowie odwiedzili pomieszczenie, w którym za pomocą komputerów oraz specjalnych programów multimedialnych streszcza się materiały informacyjne przygotowane przez dziennikarzy. Byliśmy również w rozdzielni oraz w nowocześnie wyposażonym „centrum dowodzenia”, czyli studiu nagraniowym, gdzie klasa miała okazję na żywo nagrać pozdrowienia dla wszystkich słuchaczy Radia Szczecin. Na koniec Pan Andrzej zaprowadził grupę do studia S-1 im. Jana Szyrockiego – specjalnej sali koncertowej, w której odbywają się koncerty gwiazd muzyki.

            Po wizycie w radiu dzieciaki szalały w Parku Trampolin „Fun Jump”.

            Wybór pracy lub szkoły w przyszłości na pewno ułatwi poznanie specyfiki zawodu „od kuchni”. Dzięki pracownikom Radia Szczecin uczniowie klasy 5d mieli taką możliwość. W imieniu uczniów oraz organizatorów wycieczki – serdecznie dziękujemy!