IMG 7069

Marianowo niewielka miejscowość w powiecie stargardzkimposiada urokliwe miejsce, jakim jest „Dom Chlebowy”. 

            Do tego właśnie miejsca 30 października udali się uczniowie klasy Ia i Ib. W trakcie wycieczki – warsztatów samodzielnie wykonywali różne wypieki: chlebek,ciasteczka, drożdżówki.

            Oprócz aktywności piekarniczej organizatorzy warsztatów zapoznali naszych uczniów z różnymi rodzajami mąki, nazwami zbóż a także dawnymi sposobami powstawania wyrobów piekarniczych. Uczniowie także mogli uczestniczyć w zabawach ruchowych a także poznać miejscowość, podczas małej przejażdżki „mechaniczną bryczką”.Na koniec skosztowały pizzę oraz wykonane przez siebie wypieki.

            Zadowoleni, pełniwrażeń szczęśliwie powróciliśmy do naszej miejscowości a wizytaw Marianowie na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci.

Opiekunowie klasy Ib, Ia: Ewa Opara, Anna Tracz, Ewelina Kamińska