73390631 500013170583882 789649073312366592 n

Udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”

            Pamięć o zmarłychbohaterach, którzy oddali swoje życie po to, abyśmy mogli żyć                     w spokojnej Polsce, to nie tylko wyraz naszego szacunku, ale to także jeden z elementów kształtowania postaw związanych zpatriotyzmem.W roku obchodów dwu ważnych wydarzeń - 80 rocznicywybuchu II wojny światowej i 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w sposób szczególny wspominamy bohaterów naszej wolności.

            Szkolne KołoWolontariatu wraz ze swoimi opiekunami Anna Szymańską i IwonąGnat mając na uwadze wyżej wymienione fakty,ale przede wszystkim chcąc uwrażliwić naszych uczniów na potrzebępielęgnowania pamięci o zmarłych, tych bliskich i wielu bezimiennych.związanych z historią naszego regionu, społeczności włączali się do akcji „Szkoła pamięta”.Pośródszeregu zaproponowanych aktywności uczniowiposprzątali bezimienne i opuszczone groby,zapalili znicze, wykonali okolicznościowągazetkę. Również w ramach akcji uczniowie klas VIII uczestniczyli w projekcji filmu wNDK pt.:” Legiony”.

Pedagodzy szkolni: Anna Szymańska, Iwona Gnat