IMG 20211013 WA0006

Dnia 13.10.2021 w naszej szkole obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej.

Z tej okazji odbył się koncert muzyczny połączony z przedstawieniem teatralnym.

Młodzi artyści zaśpiewali i zagrali dla nauczycieli oraz całej szkolnej społeczności utwory z gatunku muzyki rozrywkowej i klasycznej.

20211019 120748

Stoicki spokój czy ekspresja epikurejczyka? Na takie pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 8c.

Wtorkowe lekcje zaczęliśmy interpretacją Pieśni IX, renesansowego poety Jana Kochanowskiego. 

Uczniowie poznali pieśń jako gatunek literacki, następnie w grupach analizowali zawarte w utworze symbole.

Okazuje się, że przemijalność życia, wywrotność losu, nadzieja i wiara w to, że zawsze może być lepiej to tematy nadal aktualne. 

Do pracy przystąpili bardzo chętnie, sami zobaczcie efekty

M. Michałuszko 

zdjecie08 października 2021r.nasza szkoła uczestniczyła w projekcie ekologicznym pod hasłem „Cała wstecz nie tylko dla słomek”, którego celem jest badanie czystości Jeziora Nowogardzkiego.

245141655 653139659001077 5581113020842063566 n

PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM OD ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH DLA KLAS V- VIII

Realizując zadania przewidziane w szkolnym programie wychowawczo- profilaktycznym, nie mogło zabraknąć zajęć związanych z profilaktyką, mającą na celu przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom i procesom, jakie są związane z uzależnieniem. Dlatego niezwykle istotne są działania edukacyjne, które zostały przeprowadzone w naszej szkole przez Dialog Centrum Edukacji i Profilaktyki z Krakowa.

received 941517976711461

Dnia 6 października odbyła się wycieczka do Szczecina. W wycieczce uczestniczyły dwie klasy klasa IIa i IIb . Celem wycieczki było poznanie historii Szczecina. Udaliśmy się w podziemną trasę Szczecina by zobaczyć miejsca, które przypominały czasy drugiej wojny światowej. W bardzo ciekawy sposób pani przewodnik opowiedziała o historii miasta z perspektywy legend miejskich oraz  opowieści historycznych. Podczas zwiedzania odtwarzane były  prezentacje dźwiękowe, pobudzające dodatkowo wyobraźnie dziecka.

Bardzo dziękujemy pani Danucie Plichcie oraz pani Iwonie Gnat za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Wychowawcy klas: Joanna Samek, Lidia Tatara

IMG 20211007 112517

07 października 2021 roku na stadionie w Goleniowie rozegrano finał powiatowy piłki nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jedna z drużyn, które się zakwalifikowały nie dojechała i system rozgrywek zmieniono na każdy z każdym.

 Nasza drużyna nie miała równych sobie w tych rozgrywkach - pokonaliśmy w pierwszym meczu SP 4 Goleniów 5:2 oraz drużynę z SP 3 Nowogard 7:3 i zajęliśmy pierwsze miejsce. Zwycięstwo to dało nam awans do kolejnego etapu rozgrywek, w którym będziemy reprezentować nasz powiat.