272128848 239631161555410 3657362865924468689 n

W środowe popołudnie 19 stycznia w „Willi Zbyszko” odbył się  koncert charytatywny na rzecz Klemensa Pakulskiego. To pomysł i dar Pana Łukasza Włodka, jego uczniów i przyjaciół ze  Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Lukas Band”. Swoją małą cegiełkę dołączyliśmy również my, poprzez zorganizowanie kiermaszu. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu przez cały czas  zachęcali i sprzedawali przepyszne wypieki, które ochoczo kupowane były przez przybyłych na koncert. Uzyskane środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Klemensa.  Po raz kolejny udowodniliśmy, że są chętni do niesienia pomocy oraz wrażliwi na los potrzebujących osób. Mamy nadzieję, że poprzez udział w takich akcjach uczymy postawy pomagania słabszym, chorym, robienia czegoś dobrego dla innych.

Z całego serca dziękujemy rodzicom i uczniom zaangażowanych w prace związane z kiermaszem oraz Pani Dorocie Mościńskiej za „słodkie wsparcie”.

Szkolny Klub Wolontariatu

Foto Marzena Marcinkiewicz oraz Szkolny Klub Wolontariatu

271758606 2035771903252089 2478401914609157040 nZnamy już wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego ,,Świąteczna choinka'' organizowanegoZnamy już wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego ,,Świąteczna choinka'' organizowanegoprzez Szkołę Podstawową w Żabowie.

b_350_250_16777215_00_images_0.jpeg

W okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie dużo osób czeka na pomoc i wsparcie uczniowie klas 3 szkoły Podstawowej nr 1 wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #RazemNaŚwieta. Ze względu na stan epidemii tegoroczna edycja miała odmienny charakter. Uczniowie mieli za zadanie wykonać kartki świąteczne z życzeniami i przekazać je sąsiadom np. wrzucić je do skrzynek pocztowych. Akcja miała na celu zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowej.

Opracowała: A. Kister

Yellow and Blue Congratulations Graduate Card

20220111 103630

Na to pytanie w mroźny wtorkowy poranek próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy 4B wraz z wychowawcą i panią od języka polskiego uczestnicząc w pleciugowym spektaklu „Tu rządzą lalki”.Obserwowaliśmy na scenie jak kukiełki po tylu latach podkulania ogona i wykonywania bez mrugnięcia okiem wszystkich aktorskich poleceń, poszły po rozum do głowy… A może jednak nie? W końcu czy uwięzienie aktorów w garderobach i bezprecedensowa zamiana ról na linii lalka-człowiek jest aktem odwagi czy objawem postradania zmysłów?Słyszeliśmy hasła koniec z pociąganiem za sznurki. Koniec z zimnymi dłońmi, nieczułymi lalkarzami i ludźmi, którzy mówią na nich „kukiełki”. Kukiełki z „teatrzyku”. Ten spektakl był pełen absurdalnego humoru, w którym znalazło się kilkanaście piosenek napisanych przez najlepszych polskich tekściarzy i dramaturgów. Dzięki muzyce na żywo, zaskakującej oprawie wizualnej i bogatej choreografii aktorzy stworzyli dla nas ciekawą opowieść o potrzebie bycia zauważonym i ważnym oraz bezgranicznej przyjaźni, która czasami w kryzysie i starciu potrafi wybrzmieć najpiękniej.Niezmiernie ta sztuka przypadła nam do gustu i z pewnością wTeatrze Lalek Pleciuga będziemy częstymi gośćmi.

Organizatorzy