2013.01.07 Jasełka

Już od początku grudnia piękny wystój szkoły zapowiadał zbliżające się najpiękniejsze święta w roku - Boże Narodzenie. A jak Boże Narodzenie to i przedstawienia, zwane Jasełkami.
W tym roku przedstawienie jasełkowe odbyło się 20 grudnia i było zatytułowane „Co zmieniło naszą klasę?"


Najpierw pojawiła się Zima (Klaudia Krekora) i Śnieżynki(dziewczynki z kl. „O") oraz narratorzy (Klara Kraszewska – kl. II c, Julia Kiedrowska – kl. II c, Angela Sikora – kl. II c, Cezary Znyk – kl. III a). Następnie akcja przenosi się do szkolnej klasy. Niesforni uczniowie skarżą na siebie, biegają po klasie, robią psikusy i wcale nie zwracają uwagi na strapioną ich zachowaniem nauczycielkę (Aleksandra Chmielecka). Aż nagle w klasie pojawiają się Anioły (Agata Chlebicka i Michalina Malec). Oczywiście tam, gdzie są Anioły, pojawiają się też Diabły, by broić i utrudniać spotkanie z Jezusem. Role te podjęły się przedstawić Martyna Dworak i Julia Grycner.
W końcu „niebieska rakieta" z Aniołami i Uczniami (Weronika Bucoń, Michał Garncarz, Hubert Głowicki, Oliwia Grudzińska, Nikola Paszkiewicz, Łukasz Patyk, Paweł Sierżant, Łucja Uhura z kl. V c oraz Adrianna Kukiełka, Karolina Kobus i Wiktoria Pawłowska z kl. V b) bezpiecznie ląduje w Betlejem. Tam Uczniowie zastają Świętą Rodzinę (Alicja Fecak – kl. I a, Mieszko Szymański – kl. I c) Trzech Króli (Filip Szczyrba – kl. I a, Oliwier Betka – kl. I b, Kacper Urbański – kl. I b) i Pastuszka (Weronika Nurek z kl. IIa)
Po takim spotkaniu Dzieci zdają sprawę z tego, co robiły źle i postanawiają to naprawić. Składają także swoje ulubione rzeczy w darze Panu Jezusowi. Powracają do klasy odmienione (podkreślają to odświętne stroje), nawet Nauczycielka ich nie poznaje.
Na koniec przedstawienia wybrzmiały też życzenia Panu Dyrektorowi, Pani Wicedyrektor, Rodzicom, Pracownikom Szkoły oraz Uczniom. Bo Boże Narodzenie jest „dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać".

s. Iwetta Verbitska, s. Melania Odziemkowska