11listopada"Ojczyzna wolna, znowu wolna!
Tak bije serce, huczą skronie!
A Biały Orzeł w słońcu kwiatów
Przyleciał, by go ująć w dłonie."

Dnia 09.11.2012 r Szkoła Podstawowa nr 1 uroczyście uczciła Święto Odzyskania Niepodległości.
Grupa uczniów przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek krótki spektakl, który stał się swoistą lekcją historii o tragicznych i heroicznych dziejach Rzeczypospolitej. Dzieciaki dowiedziały się jak to się stało, że Polska popadła w takie tarapaty i utraciła niepodległość. Razem z wielkim bohaterami naszego narodu śledziły drogę do odzyskania wolności, a opowiadali im o tym książę Stanisław August Poniatowski, nasz szkolny patron Tadeusz Kościuszko, dzieci z Wrześni, a także gen. Józef Piłsudski. W czasie naszej uroczystości oddaliśmy cześć bohaterom i wielu pokoleniom Polaków, którzy poświęcili swoje życie po to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Widzowie odebrali spektakl bardzo pozytywnie i nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Inscenizację przygotowały: Anna Kruczyńska, Katarzyna Gnacińska -Olczyk, Martyna Rogala- Bator

Przedstawienie w Szkole

Pod Pomnikiem