b_350_250_16777215_00_images_stories_aktualnosci_201112_15_ochody_roku_2011_12_15_rok_01.jpgW ramach „Roku Szkoły z Pasją” nasza szkoła współorganizowała z Kuratorium Oświaty w Szczecinie spotkanie pn. „Moja szkoła w środowisku lokalnym”.

Swoją obecnością zaszczycili nas:
Burmistrz Nowogardu – Robert Czapla
Wicestarosta Powiatu Goleniowskiego – Tomasz Kulinicz
Kuratorium Oświaty w Szczecinie - Władysław Sanocki
Kuratorium Oświaty w Szczecinie - Piotr Adamkiewicz
Proboszcz Parafii pw. WNMP – Grzegorz Legutko
Koordynator o/Szczecin Fundacji „Mam Marzenie” – Anna Lang
Prezes Towarzystwo Miłośników Ziemi Nowogardzkiej – Franciszek Karolewski
Prezes LKS Pomorzanin Nowogard – Marcin Skórniewski
Prezes LOP o/Nowogard– Marek Heiser
Prezes UKS „Jedyneczka” Nowogard – Bogdan Wawryczuk
Prezes SKF „ Flesz” – Mikołaj Kubiak

Rok szkolny 2011/2012 jest rokiem "szkoły z pasją”. Jeszcze w czasie wakacji ogłosiło to ministerstwo edukacji narodowej. Uczniowie mają się rozwijać, a szkoła ma wyjść poza mury budynku.

Szkoła z Pasją to szkoła, gdzie nie tylko myśli się o jak najwyższym wyniku egzaminu, ale także o rozwijaniu uczniowskich pasji.

Założeniem "szkoły z pasją” jest to, aby szkoły bardziej otwierały się na to co się dzieje na osiedlu, w gminie czy mieście.

Najwięcej zależy od nauczycieli. To oni mają zarażać uczniów pasją do sportu, turystyki, tańca czy teatru. Potrzebne są do tego dwa warunki. Nauczyciele sami muszą być pasjonatami, a po drugie muszą mieć odpowiednie warunki do rozwijania pasji uczniów. Ważne jest tu wsparcie dyrektora szkoły, jaki i samorządu.

Podczas obchodów „Jedynka” zaprezentowała:

Pasje teatralne

1. Przedstawienie teatralne koła „Cicho Sza” – pn. "W świecie Legend Pomorza Zachodniego"
  2. Wręczenie nagród w gminnym konkursie historyczno – plastycznym "W świecie Legend Pomorza Zachodniego"

Pasje muzyczne

1. Program muzyczny przygotowany przez uczniów SP1 Nowogard