b_350_250_16777215_00_images_stories_aktualnosci_201112_2011_12_13_wolontariat_01.jpgW dniach 05-09 grudnia 2011 roku ,podobnie jak uczniowie z wielu polskich szkół braliśmy udział w TYGODNIU WOLONTARIATU . Mottem przewodnim tego przedsięwzięcia było „ POMAGAJĄC INNYM POZNAJ SIEBIE. W ramach tej działalności odbył się cykl akcji i imprez ,których nadrzędnym celem była promocja idei wolontariatu oraz pomoc potrzebującym .Uczniowie naszej szkoły w przeciągu kilku dni mieli okazję zaznajomić się z sensem i celem bycia wolontariuszem .

Podjęliśmy się następujących działań:

  • uczniowie klas „0” , IIB oraz IVC wraz z wychowawcami zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych ,własnoręcznie wykonali kartki świąteczne oraz zebrali słodkie upominki ,które następnie wręczyli na ręce dyrektora szpitala dziecięcego w Nowogardzie dla dzieci chorych ,przebywających obecnie w szpitalu
  • klasy IIIc i III b zorganizowały zbiórkę zabawek pod kierunkiem opiekunów klas ,które zostały przekazane dzieciom z zerówek naszej szkoły
  • uczniowie Ib .Ic ,IIIa oraz VI a wraz z wychowawcami i panią pedagog szkoły przekazali rodzinom ubogim ,podopiecznym Caritasu zabawki, słodycze oraz ubrania .Dzięki uczniom klasy Ic jeden z uczniów naszej szkoły otrzymał darmowe posiłki w stołówce szkoły
  • klasa IIa z wychowawcą przekazała dzieciom ze wsi Świerczewo ksiązki ,gry i zabawki
  • Uczniowie kl VIc pod kierunkiem nauczyciela plastyki wykonali plakat pod tytułem „ Jestem Wolontariuszem „
  • Klasa Ia wraz z opiekunem przygotowała paczkę żywnościową ,którą następnie przedstawiciele klasy VB wręczyli podopiecznej pielęgniarki środowiskowej - starszej samotnej osobie .Ponadto dziewczynki wyraziły chęć dalszej pomocy tej pani
Oprócz uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt Wolontariatu czynny udział wzięli rodzice uczniów kl Ib ,którzy przygotowali i rozdzielili paczki świąteczne rodzinom ubogim naszej szkoły .

Kampanię zakończyło spotkanie uczniów z ciekawymi ludźmi z wolontariatu ,którzy uświadomili naszej młodzieży jak ważna jest bezinteresowna pomoc dla potrzebujących. Po tym spotkaniu narodził się pomysł utworzenia w naszej szkole Szkolnego Koła Caritas, gdyż wszyscy uczniowie naszej szkoły zawsze biorą aktywny udział w organizowanych w akcjach charytatywnych w szkole i poza nią.

Za rzetelną pomoc w Tygodniu Wolontariatu szczególnie dziękujemy rodzicom : Panu Nowickiemu z kl Ib oraz paniom M.Cedro , M.Kaczmarek .D .Karalus .D.Zaborskiej . B Szczawińskiej .A Warackiej ,A .Grzyb, K. Mohaamad

Dziękujemy za przybycie pań z wolontariatu Caritas p .G.Rynkiewicz i p. D.Łyjak

Składamy również serdeczne podziękowania za włączenie się w akcję nauczycielom naszej placówki :

I.Nazarczyk, A.Lisieckiej, B.Binieckiej, E.Grad, W.Michalak, E.Opara, R.Górczewskiej, A.Tracz, E.Kwiatkowskiej, K.Olczyk, M.Pastusiak, R.Rucińskiej, A.Szymańskiej.

Lidia Tatara, Edyta Kamińska

b_350_250_16777215_00_images_stories_aktualnosci_201112_2011_12_13_wolontariat_02.jpgb_350_250_16777215_00_images_stories_aktualnosci_201112_2011_12_13_wolontariat_03.jpg