Resized 20191219 115425

          20 grudnia 2019 roku w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów czytelniczo-plastycznych organizowanych w ramach Międzynarodowego święta Bibliotek Szkolnych, które to święto obchodziliśmy w październiku. Konkursy były przeznaczone dla trzech kategorii wiekowych:

”  Laurka z  życzeniami  dla biblioteki szkolnej  - album ‘’ -  klasy „ 0-III ‘’., „ Plakat mojej ulubionej książki” -  klasy „ IV-VI ” , oraz

„ Komiks – kontynuacja przygód mojej ulubionej książki” dla klas VII-VIII.

 Organizatorami konkursów  były Panie: Danuta Plichta i Ewelina Kamińska.  Pomysły prac były niezwykle kreatywne. Komisja konkursowa nie miała łatwego wyboru, ponieważ  prace były bardzo ciekawe, wykonane różnymi technikami i dlatego wszystkie klasy, które wzięły udział w  konkursach,  a były to:  Klasy I „A”,  II „B”, II „ C”, II „D”, III „ A”,  III „ B” i III „C”,  V „ A ‘’ i  VIII „C” zostały nagrodzone.

Klasę V „A” reprezentowali:

Julia Kostrzanowska, Aniela Nazarczyk, Maria Rączka, Ala Borzymowska,  Amelia Jażdźewska i Jana Rybus.

Klasę VIII „ C” reprezentowali:

Nikola Cichecka, Zuzanna Zięciak i Antonii Błażewicz.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich wychowawcom za udział w konkursie. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                        W dniu „ Święta Biblioteki Szkolnej ‘’ przeprowadzony był też wśród uczniów ranking hitów bibliotecznych. Na pierwszym miejscu i tym samym hitem książkowym tego roku został „ Harry Potter ‘’ – J.K. Rowling, drugie miejsce przypadło „ Akademii Pana Kleksa ‘’ – Jana Brzechwy a na trzecim miejscu uplasowała się „ Balladyna” Juliusza Słowackiego . Mimo najnowszych technologii   i przekonania, że nikt nie czyta, Jedyneczka obaliła ten mit , gdyż nasi uczniowie chętnie sięgają po różnorodną literaturę o czym świadczy przeprowadzony ranking.

                                                                                                                                                                             „ Kto czyta książki - żyje podwójni      

                                                                                                                                                                                            (   Umberto Eco )