20191029 140959

             W dniach  25 – 30  października, jak co roku w szkole  uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznego święta było „ Wyobraź sobie ‘’ W ramach uczczenia święta odbyło się szereg konkursów i imprez. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi  w niekonwencjonalny, atrakcyjny sposób na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych; przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów. To okazja, aby zainteresować uczniów, nauczycieli działaniami biblioteki,  aby podzielić się swymi pomysłami. Wzruszały nas laurki z  pięknymi życzeniami, wierszykami i ilustracjami, które uczniowie klas młodszych pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali. Zorganizowany został też ranking hitów bibliotecznych. Najbardziej popularnymi książkami zostały:„Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry, jak również uwielbiany przez czytelników „Harry Potter” J.K. Rowling . Wyniki pozostałych konkursów poznamy pod koniec listopada. Dzięki naszym wspaniałym czytelnikom powstało koło biblioteki jesienne drzewko czytelnicze. Chociaż za oknami drzewa gubią już swoje liście, u nas wręcz przeciwnie, z dnia na dzień tych liści przybywało. Chętni uczniowie wraz  z wychowawcami zapisywali na kolorowych listkach tytuły swoich ulubionych książek i przyklejali do drzewka. W ten sposób inni czytelnicy mogli sięgnąć po proponowaną przez kolegów i koleżanki książkę. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom i ich opiekunom za wyrazy sympatii, którymi nas obdarowano w czasie trwania akcji.