IMG 20191029 092119

Z okazji Międzynarodowego Dnia Biblioteki uczniowie z klasy III b z koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie teatralne  pt” Porwanie Literek” .Do obejrzenia spektaklu zaproszono Dyrekcję ,Rodziców ,Wychowawców wraz z uczniami kl 0-3 .

Widzowie zostali wprowadzeni w nastrój dramaturgii ,gdzie literki zostały porwane przez strasznego Zgrzyta Złośliwca .Dzielni królowie nauk przybyli z odsieczą uratowano  literki i przywrócono je na stronice książek.

 Uczniowie uświadomili  sobie , że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. Jest także świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu

. Było to znakomitą okazją, by pokazać uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi czytanie i dlaczego warto czytać.

Przepiękne stroje  przygotowane przez rodziców  uczniów wszystkim bardzo się podobały. Ogromnymi brawami aktorów nagrodzono ,a p. Dyrektor Anna Łysiak wręczyła uczniom słodki poczęstunek .

Koło teatralne wraz z opiekunem  serdecznie  dziękuje  za przybycie miłych gości i wspólną zabawę .

WYSTĄPILI

KRÓL ALFABET – KORNEL DESCHER

ZGRZYT ZŁOŚLIWIEC –DAMIAN ORPEL

KRÓL KRASNOLUDKÓW ,WYKRZYKNIK ,ŚREDNIK- NIKODEM ANISZEWSKI

KRÓLOWA MUZYKA I WOKALISTKA –OLIWIA ŻÓŁTEK

 MYŚLNIK    - MICHALINA SZYMKOWIAK

PYTAJNIK –MAGDALENA NARUSZKIEWICZ

KRÓLOWA MATEMATYKI ,PRZECINEK ,DWUKROPEK –ANTONINA KLUSEK

CUDZYŁÓW  –OLA SZOPLIK

KTÓLOWA PRZYRODA –LAURA KRUSIŃSKA

KROPKA  – ZUZIA FILIPCZAK

Opiekun koła –Lidia Tatara