20191004 113218 resized

W piątek 4 października nasza szkoła po raz piąty brała udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która  ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Na korytarzach pojawiły się plansze, gazetki i plakaty z tabliczkowymi przykładami. Zespoły egzaminacyjne złożone z uczniów klas V przeprowadziły Egzaminy MT Expert. W czasie przerw uczniowie losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów, aby uzyskać tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Patrole Egzaminacyjne zaopatrzone w losy przepytywały również nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie oraz osoby dorosłe doskonale radzili sobie z pytaniami. Akcja z pewnością przyczyniła się do powtórzenia tabliczki mnożenia w ciekawy i atrakcyjny dla uczniów sposób. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.